INFOLINIA

+48 42 634 22 14

Oferta

 

Pionizatory to urządzenia medyczne umożliwiające rehabilitację dorosłych, młodzieży oraz dzieci niezdolnych do utrzymania pozycji pionowej na skutek urazu czy chorób neurologicznych. Stanowią kluczowe narzędzie w procesie rehabilitacji pacjentów, którzy utracili lub mają znacznie ograniczoną zdolność do samodzielnego poruszania się. W Alreh Medical oferujemy opatentowane i innowacyjne pionizatory rehabilitacyjne do pionizacji pacjentów w kontrolowany oraz bezpieczny sposób. Ćwiczenia na pionizatorach mają korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, a także stopniowo zwiększają samodzielność osób z niepełnosprawnością. Przeciwdziałają wtórnym przykurczom i odleżynom, oraz poprawiają pracę układu oddechowego, kostno-mięśniowego, trawiennego i krwionośnego.

Pionizator medyczny, co to jest?

Pionizatory odgrywają znaczącą rolę w procesie rehabilitacji osób, które nie są w stanie samodzielnie wstawać i się przemieszać. Jest to sprzęt medyczny, którego konstrukcja i funkcje zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby umożliwić pacjentom pionizację postawy i pracę nad własnym ciałem m.in. poprzez wzmacnianie siły mięśni. W Alreh Medical udostępniamy różne rodzaje pionizatorów medycznych, dzięki czemu ich możliwości są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rodzaje pionizatorów

W zależności od stopnia niepełnosprawności oraz aktywności osób stworzyliśmy różne rodzaje pionizatorów medycznych, tak aby każdy mógł dostosować sprzęt do stanu zdrowia i potrzeb. Dzięki takiemu podejściu obecnie dostarczamy jedne z najlepszych pionizatorów medycznych na rynku i staliśmy się liderem w branży.

Jako renomowany producent pionizatorów oferujemy:

 • najnowocześniejszy pionizator dynamiczny do aktywnej rehabilitacji osób z porażeniem kończyn dolnych nie wyższym niż Th5, obecnie jest to jedyny sprzęt medyczny na rynku, który nie ma odpowiednika;
 • nowoczesny pionizator statyczny dla osób o głębokiej i bardzo głębokiej niepełnosprawności (paraplegia, tetraplegia);
 • pionizator do nauki chodzenia umożliwiający przeprowadzenie pełnego zakresu rehabilitacji przywracającej funkcję chodu od stanu leżącego do stanu samodzielnego poruszania się przy pomocy chodzika
 • pionizatory dla dzieci z porażeniem mózgowym pozwalające na pionizację postawy i rehabilitację
 • multimedialny sprzęt iStander z pionizatorem wyposażonym w funkcję wspomagania wstawania oraz multimedialnym urządzeniem rejestrującym ruchy i wyświetlającym gry i ćwiczenia
 • rewolucyjny sprzęt rehabilitacyjny activLife pozwalający na jednoczesny trening ciała i umysłu

Pionizator aktywny, czym się różni od statycznego?

Pionizator aktywny jest sprzętem medycznym do rehabilitacji, dedykowanym dla osób z porażeniem bądź niedowładem kończyn dolnych, które mają sprawne ręce i brak deformacji stóp i kolan. Urządzenie pozwala osobom aktywnym na samodzielne podnoszenie się z łóżka do pozycji pionowej, poruszanie się do przodu i do tyłu, wykonywanie obrotów wokół własnej osi, a także przysiadów oraz innych ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Umożliwia kroczenie w pozycji wyprostowanej. Pionizator aktywny również może być stosowany do rehabilitacji osób z porażeniem czterokończynowym przy pomocy i wsparciu opiekuna. Drugi rodzaj, czyli pionizator statyczny posiada nieco inną konstrukcję, która zapewnia bezpieczne oparcie i wsparcie dla osób z głęboką i bardzo głęboką niepełnosprawnością oraz deformacjami ciała.

Pionizatory dla niepełnosprawnych, jakie są korzyści?

Pionizator dla dorosłych, młodzieży czy dzieci pozwala na pionizację postawy oraz rehabilitację zależną od stopnia niepełnosprawności. Pionizacja wpływa korzystnie na cały organizm m.in.:

 • wzmacnia siłę mięśniową
 • poprawia kondycję fizyczną
 • obniża spastyczność
 • poprawia ruchomość stawów
 • zmniejsza lub redukuje przykurcze
 • przeciwdziała odleżynom
 • poprawia uwapnienie kości
 • korzystnie wpływa na układ krążenia
 • poprawia trawienie i wydalanie
 • poprawia stan psychiczny

Pionizatory dla niepełnosprawnych motywują do działania, a każdy postęp jest powodem do radości i zwiększa poziom zaangażowania. Pionizator dla dorosłych, młodzieży czy dzieci umożliwia poznawanie świata, poruszanie się przy pomocy opiekuna i bycie w pewnym stopniu aktywnym i bardziej samodzielnym.

Pionizator do chodzenia, który będzie najlepszy?

Wybór pionizatora do chodzenia jest uzależniony od stopnia niepełnosprawności i parametrów ciała. W celu dokonania najlepszego wyboru rekomendujemy kontakt z Alreh Medical. Wszystkie dostępne w naszej ofercie pionizatory medyczne są robione pod daną osobę na podstawie parametrów ciała i dysfunkcji. Dzięki temu sprzęt jest idealnie dostosowany do potrzeb dorosłych, młodzieży czy dzieci.

Pionizator cena

Każdy pionizator medyczny jest wykonywany na zamówienie, dlatego w celu uzyskania wyceny prosimy o kontakt z Alreh Medical. Udostępniamy możliwość nabycia sprzętu z refundacją NFZ. Pionizator P.125 to numer kodu, w jakim lekarz musi wystawić zlecenie na wyrób medyczny, aby zamawiający mógł otrzymać refundację.

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Alreh Medical. Jesteśmy nagradzanym producentem pionizatorów medycznych. Naszym celem jest ciągły i nieustanny rozwój poprzez wprowadzanie innowacyjnych pionizatorów, które poprawiają jakość życia osób z niepełnosprawnościami.

Sprawdź również: