INFOLINIA

+48 42 634 22 14

Pionizator DLA DZIECI

Pionizator dla dzieci to kluczowe narzędzie pozwalające na prowadzenie rehabilitacji osób z porażeniem mózgowym. Oferowane przez firmę Alreh Medical sprzęty to rozwiązania innowacyjne i opatentowane, zapobiegające rozwojowi wtórnych przykurczy mięśniowych oraz deformacji. Pionizator dla dziecka niepełnosprawnego ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy ciała, a co za tym idzie, pozytywnie wpływa na pracę i wydajność układów: oddechowego, kostno-mięśniowego, trawiennego oraz krwionośnego. Co więcej, polepsza jakość życia dzieci z MPD.

 

 

Pionizator ACTIVE DRIVE w pozycji stojącej i siedzącej.

Więcej >>

Pionizator ACTIVE PLUS z systemem RehaGym w pozycji stojącej i siedzącej

Więcej >>

Pionizator STATIC PLUS z systemem RehaGym w pozycji stojącej i siedzacej

Więcej >>

Pionizator STATIC PLUS/WALKER PLUS z systemem RehaGym w pozycji stojącej i siedzącej.

Więcej >>

Pionizator WALKER PLUS z systemem RehaGym w pozycji stojącej i siedzącej.

Więcej >>

Co daje pionizacja dzieci z niepełnosprawnościami?

Pionizacja dzieci z MPD to złożony proces prowadzący do uzyskania wyprostowanej postawy ciała. Konieczna jest w tym wypadku praca nad poprawą siły mięśni kończyn i całego tułowia. W przypadku osób chorych, które dłuży okres pozostawały w pozycji leżącej, należy stopniowo przechodzić przez wszystkie etapy pionizacji biernej przy użyciu odpowiedniego sprzętu, czyli pionizatorów statycznych lub dynamicznych dla dzieci. 

W trakcie poszczególnych etapów widoczne są różnorodne korzyści. Praca nad utrzymaniem pionowej postawy ciała wpływa na wzrost gęstości kości, co jest równoznaczne ze zmniejszeniem ryzyka występowania złamań. Co więcej, lepiej funkcjonuje układ oddechowy i pokarmowy. Pionizatory dla dzieci z MPD lub innymi niepełnosprawnościami:

  • regulują trawienie i ułatwia wydalanie,
  • poprawiają krążenie,
  • wzmacniają mięśnie i pozwala pracować nad nabieraniem siły mięśniowej,
  • poprawiają funkcjonowanie stawów i uwapnienie kości,
  • wpływają na zmniejszenie przykurczów.

Pionizator dla małych i starszych dzieci przyczynia się również do poprawy stanu psychicznego pacjentów. Możliwość przemieszczania się umożliwia poznawanie świata, dając najmłodszym i nastolatkom dużo radości.

Pionizacja dzieci przy użyciu odpowiedniego sprzętu

W przypadku porażenia mózgowego potrzebne są odpowiednie sprzęty, czyli pionizatory. Są to zaawansowane urządzenia dopasowane do możliwości ruchowych dziecka. Dlatego każdy model produkowany przez firmę Alreh Medical wykonywany jest na zamówienie po uprzednim zebraniu informacji dotyczących parametrów ciała i stopnia dysfunkcji. Dzięki temu mamy pewność, że sprzęt spełni wszystkie wymagania oraz podwyższy komfort życia. Jako renomowany producent pionizatorów oferujemy:

  • pionizator statyczny pozwalający na utrzymanie pionowej pozycji ciała dziecka i zapewniający mobilność,
  • pionizator dynamiczny umożliwiający osobom z niepełnosprawnościami poruszanie się we własnym zakresie pod opieką opiekuna.

Poszczególne systemy pionizatorów dziecięcych pozwalają na pracę przy różnych stopniach niepełnosprawności, takich jak paraplegia, czy tetraplegia.

Zebrane doświadczenie i badania naukowe przekładają się na komfort życia osób z niepełnosprawnościami. Nasze urządzenia stanowią realną pomoc dla dzieci z porażeniem mózgowym, pozwalając na kompleksową rehabilitację. Wszystkie narzędzia są wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu nawet przy intensywnej eksploatacji służą przez wiele lat. Jako ​​producent pionizatorów zapewniamy, że realizacja każdego zamówienia jest procesem indywidualnym. Mamy zatem pewność, że nasza praca przyczynia się do poprawy komfortu życia osób niepełnosprawnych i ich rodzin.