INFOLINIA

+48 42 634 22 14

Pionizator dynamiczny ACTIVE PLUS

 

Nowoczesny pionizator dynamiczny Active Plus to urządzenie do aktywnej rehabilitacji osób z porażeniem kończyn dolnych. Sprzęt został wyposażony w unikalny system podnoszenia z wózka, doskonałą kinematykę kroczenia oraz system RehaGym. Przeznaczony jest głównie dla osób aktywnych o porażeniu nie wyższym niż Th5 mających sprawne ręce oraz brak deformacji stóp i kolan. Warto podkreślić, że jest to sprzęt unikalny, i nie ma żadnego odpowiednika rynku!

 

 


Pionizator ACTIVE PLUS z systemem RehaGym w pozycji stojącej i siedzącej w trzech różnych wersjach kolorystycznych

 

 

Active PLUS - nieograniczone możliwości aktywnej rehabilitacji.

Active plus pionizator to prawdziwa rewolucja dla osób cierpiących na porażenie. Teraz osoby niepełnosprawne z porażeniem bądź niedowładem kończyn dolnych (paraplegia) i w ograniczonym zakresie z porażeniem czterokończynowym (tetraplegia)*, które mają sprawne ręce i chcą być aktywne fizycznie, mogą samodzielnie lub z niewielką pomocą osoby pełnosprawnej podnieść się z wózka do pozycji stojącej, poruszać się do przodu, do tyłu i wokół własnej osi, wykonywać przysiady i półprzysiady, ćwiczyć wszystkie mięśnie.

Taki rodzaj aktywności fizycznej znacznie podniesie komfort życia. Co więcej, wpłynie na polepszenie w funkcjonowaniu wszystkich układów: mięśniowego, kostnego, krwionośnego, pokarmowego.

* Osoby z porażeniem czterokończynowym zawsze potrzebują pomocy osoby pełnosprawnej i zazwyczaj możliwe jest tylko kroczenie pasywne.

 

 

Podnoszenie z wózka

Film instruktażowy, jak podnieść pacjenta z wózka do pozycji stojącej – zobacz video.

 

Główne ćwiczenia jakie można wykonywać

Poruszanie się w dowolnym kierunku – zobacz video

Poruszanie sie przyjmuje formę kroczenia bez zginania nóg w kolanach, z niewielkim ruchem stawu skokowego i biodrowego. Podczas kroczenia, system mięśniowo szkieletowy jest naturalnie obciążony, mięśnie nóg, rąk i tułowia pracują bardzo intensywnie.

Poprawa ruchomości stawów skokowych, kolanowych i biodrowych – zobacz video.

Podczas wykonywania przysiadów i półprzysiadów (za pomocą systemu RegaGym) stawy skokowe, kolanowe i biodrowe pracują tak jak u zdrowego człowieka. Dla osób z brakiem chwytu dłoni zaprojektowaliśmy specjalne rękawice. Zobacz instrukcję:

Ćwiczenie siły mięśni rąk i wszystkich partii mięśni tułowia – zobacz video

 

Główne zastosowania

  • Poprawa kondycji fizycznej i siły mięśni.
  • Poprawa układu krążenia.
  • Obniżenie spastyczności.
  • Poprawa ruchomości stawów skokowych, kolanowych i biodrowych.
  • zmniejszenie lub redukcja przukurczów w stawach.
  • Poprawa uwapnienia kości.
  • Poprawa stanu psychicznego.

 

Dane techniczne

Pionizatory wykonywane są na miarę na podstawie parametrów ciała użytkownika i stosownie do rodzaju dysfunkcji. Oznacza to, że przed rozpoczęciem prac nad konkretnym modelem, konieczna jest konsultacja oraz pełna dokumentacja medyczna. Przeprowadzenie odpowiednich pomiarów ma kluczowe znaczenie przy tworzeniu wygodnego narzędzia, które ma podnieść komfort życia.

Producent pionizatorów Alreh Medical oferuje sprzęty medyczne różnego rodzaju. Są to m.in. pionizatory dla dzieci i pionizator statyczny. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia wszystkich szczegółów.

Dostępne rozmiary

Karta pomiarowa

Instrukcja pomiaru