INFOLINIA

+48 42 634 22 14

Nasza historia


Na początku 2007 roku spotkała się grupa osób z dużym doświadczeniem w projektowaniu i produkcji sprzętu medycznego, która postanowiła zbudować własną firmę. Marzyliśmy o stworzeniu zupełnie nowej, niepowtarzalnej linii produktów dla osób niepełnosprawnych. 
W ten sposób powstał Alreh Medical - czołowy producent sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od początku naszej działalności skupiliśmy się na technikach pionizacyjnych mających zastosowanie w rehabilitacji osób niepełnosprawnych prowadzonej głównie w domu.

W 2008 roku opatentowaliśmy nową kinematykę kroczenia dla osób niepełnosprawnych z porażeniem kończyn dolnych i unikalny system podnoszenia z wózka i z łóżka. W tym samym roku wprowadziliśmy na rynek rodzinę pięciu rozmiarów pionizatorów dynamicznych do kroczenia przeznaczonych dla paraplegików i rodzinę pięciu rozmiarów pionizatorów przeznaczonych dla osób z głęboką niepełnosprawnością – tetraplegia, które nazwaliśmy Master Dynamic.

W 2010 roku opatentowaliśmy zaawansowaną kinematykę kroczenia / jazdy którą nazwaliśmy systemem Active Drive i wprowadziliśmy na rynek pięć rozmiarów pionizatorów dynamicznych dla osób bardzo aktywnych.

W 2012 roku kierując się potrzebami młodej dziewczyny na wózku skonstruowaliśmy system do samodzielnego wstawania i siadania, który nazwaliśmy systemem GymUp. W ten sposób daliśmy osobom niepełnosprawnym duży zakres niezależności i jedyne urządzenie na rynku, które pozwala im na ćwiczenie wszystkich partii mięśni i ćwiczenie ruchomości stawów w nieosiągalnym wcześniej zakresie.

W roku 2013 wprowadziliśmy na rynek wielofunkcyjny system przywracania funkcji chodu, pozwalający przejść wszystkie etapy rehabilitacji od etapu leżenia na łóżku po etap samodzielnego poruszania się przy pomocy Walkera.

W 2014 roku otrzymaliśmy patent na mechanizm napędu funkcji kroczenia i/lub ruchu jezdnego.

W ten sposób powstały Pionizatory Dynamiczne Alreh Medical, urządzenia o unikalnym wzornictwie i niespotykanych walorach użytkowych.

W 2016 roku przystąpiliśmy do programu HORIZON 2020 (www.reach2020.eu). Jesteśmy członkiem tego Europejskiego Konsorcjum, które buduje rozwiązania służące poprawie jakości życia seniorów. W ramach Konsorcjum stworzyliśmy system activLife. Innowacyjny system do aktywizacji oraz rehabilitacji zarówno fizycznej jak i umysłowej. W roku 2020 zostaliśmy uznani liderem innowacji programu REACH 2020. Co jest szczególnym wyróżnieniem, zważywszy na to, że wśród naszych partnerów znajdowali się:

 • Technische Universität München, München, Germany,
 • Danmarks Tekniske Universitet, (DTU), Lyngby, Denmark,
 • Technische Universiteit Eindhoven, Eindhoven, the Netherlands,
 • Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, Lausanne, Switzerland (EPFL),
 • Københavns Universitet, Copenhagen , Denmark,
 • Fraunhofer Gesellschaft zur Förderung der Angewandten Forschung e.V. , Munich, Germany,
 • Biozoon GmbH, Bremerhaven,
 • Smart Cardia, EPFL Innovation Park, Lausanne, Switzerland
 • ArjoHuntleigh AB, Malmö, Sweden
 • Philips Electronics Nederland B.V Eindhoven, The Netherlands
 • DIN Deutsches Institut für Normung e.V., Berlin, Germany
 • Sturrm BV, Eindhoven, the Netherlands
 • Stichting ZuidZorg, Netherlands,
 • Lyngby-Taarbaek Kommune, Lyngby, Denmark,
 • Schön Klinik Bad Aibling GmbH & Co. KG (formerly incorporated as Neurologische Klinik Bad Aibling GmbH & Co KG), Bad Aibling, Germany
 • Les Hôpitaux Universitaires de Genève, Suisse

Nasza jakość

Alreh Medical reprezentuje nasze najcenniejsze wartości narodowe. Wszystkie nasze urządzenia produkowane są w Polsce, w naszych obiektach w Łodzi. Naszymi podwykonawcami są tylko firmy lokalne, a naszymi dostawcami są najlepsze firmy z obszaru Unii Europejskiej. 

Nasze cele

Wszystkie nasze pionizatory są robione na miarę, stosownie do parametrów ciała, rodzaju i głębokości dysfunkcji oraz potrzeb użytkownika. Dzięki temu gwarantujemy klientom wyrób najwyższej jakości, zaspokajający ich potrzeby i poprawiający jakoś życia. Jesteśmy rozpoznawani jako najbardziej innowacyjna firma na rynku w obszarze pionizacji dynamicznej.

Szeroko rozumianej ochronie zdrowia, prywatnej jak i publicznej, dajemy narzędzia do skutecznej rehabilitacji ruchowej za pomocą pionizatorów oraz kompleksowej rehabilitacji i aktywizacji zarówno ruchowej jak i kognitywnej dzięki rewolucyjnemu systemowi activLife.

Rekomendacje

 

Stowarzyszenie Krajowa Izba Domów Opieki KIDO